חתול אוכל

טיפים לבחירת אוכל לחתולים

החתולים שלנו מתוקים וחמודים, כשהם גורים ממש בא לנו לאכול אותם, אולם אם אנו אוהבים אותם כל כך ורוצים שהם יהיו אתנו לאורך שנים וכמובן ישמרו על הבריאות שלהם אנו צריכים לדאוג להם לאוכל טוב ומזין, כזה שיספק להם את הצרכים הפיזיים שלהם והם יוכלו להתחזק, לגדול ולשמור על האנרגיות שלהם וכמובן על הבריאות שלהם.

אז בין אם אימצתם חתול חדש, אתם רוצים להאכיל את החתולים שמתחת לבניין או שאתם רוצים לשפר את המזון שאתם נותנים לחתול שכבר חי אצלכם כמה שנים – הינה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מזון לחתולים בצורה נכונה.

התאמת אוכל לפי גיל החתול

הפרמטר הראשון שתרצו להתחשב בו חייב להיות קשור לגיל החתול. כאשר החתולים גורים וגם גיל מסוים הם עדיין קטנים מדי ויונקים חלב אם. בהיעדר חלב אם צריך לדאוג להם למזונות רכים מאוד בהתאם להמלצת הווטרינר שלכם – אפילו משהו בסגנון מרק עוף ללא תבלינים (מים שבושלו עם עוף) וזאת כדי לספק להם מעט מזון וויטמינים מבלי לסכן אותם בגרגירים שהם עשויים להיחנק מהם.

לאחר מכן כאשר הם יכולים להתחיל לאכול גרגירים חשוב לבחור במזון מיוחד לגורים הנבדל ממזון למבוגרים בכמה פרמטרים: הגרגירים קטנים יותר ונוחים ללעיסה בלסתות הקטנות של הגורים, הגרגירים רכים יותר והמזון מכיל יותר חלבונים וויטמינים המסייעים לגורים לגדול ולהתחזק. כאשר אלה גדלים עושים שימוש באוכל רגיל לחתול בוגר ועבור חתולים מבוגרים ניתן להשתמש באוכל מיוחד, דל קלוריות אך עשיר בוויטמינים החשוב לחיזוק המערכת החיסונית של החתול, העצמות והמפרקים אך מסייע בשמירה על המשקל. 

חברות שונות – טעמים ומרכיבים שונים

כדאי לדעת שחברות שונות מייצרות את המזון בתרכובות שונות, נוסחאות שונות ובמתכונים שונים. מלבד העובדה שטעמים שונים עשויים להתאים לחתולים מסוגים שונים הרי שכדאי לדעת באופן כללי מהם המרכיבים שיש במזון. ככל שהמזון מכיל יותר בשר וזה עבר כמה שפחות שלבי עיבוד – כך ייטב. כאשר אתם רוכשים מזון בשקית גדולה במחיר נמוך, כדאי לבדוק אם יש במזון כמות גדולה יותר של אורז ודגנים ופחות בשר.

במינון נמוך אלה עשויים להיות טובים לחתולים אולם במינון גבוה הם פשוט מספקים לחתולים הרבה פחמימות ריקות ולכן האוכל נחשב לפחות איכותי ומזין, על אף שמדובר בכמות גדולה יותר במחיר מוזל יותר. 

האם לגוון את האוכל או להשאיר אותו דבר?

חתול המטופל היטב ונמצא בסביבה בטוחה יכול לחיות גם 12-14 שנה ויותר. כלומר שמדובר בהרבה מאוד זמן שבמהלכו הוא עשוי לשנות את טעמו, אופיו, גודלו והצרכים שלו. על כן מלבד העובדה של החלפת המזון בהתאם לגיל וצרכיו של החתול אנו נתלבט לאורך הזמן האם לשנות את הטעם של המזון או האם להשאיר לחתולים שלנו את המזון באותו הטעם שהם כבר רגילים אליו.

ובכן התשובה לשאלה הזו תלויה בסוג החתול ובאופי שלו. באופן כללי הם מצב הרוח של החתול הוא טוב, יש לו אנרגיות והוא בריא – אז הוא לא צריך שתחליפו לו את האוכל שלו. במידה והתנאים האלה לא מתקיימים או שאתם רוצים לבדוק את האפשרות לגוון לו אוכל בטעם אחר (למשל מסיבות כלכליות) אז תוכלו למזוג לו ולבדוק במהלך היום אם הוא אוכל את המזון או מתעלם ממנו בהפגנתיות.

רוצים להאכיל חתולי רחוב?

לצערנו הרב יש מאות אלפי חתולי רחוב בישראל ולא משנה כמה יפעלו לטובת אימוץ בעלי חיים (בעיקר כלבים וחתולים) סביר להניח שתמיד יהיו חתולים רבים ברחוב. אומנם הסביבה החופשית, הגינות, הפארקים והטבע עשויים להיטיב עמם ועם שמחת החיים שלהם אולם הצד השני של המטבע אומר הישרדות יומיומית – הן מטורפים טבעיים, הן מבחינה בריאותית, הן ממזג האוויר וכן גם כמובן גם מבחינת אוכל.

אם אתם מאכילים חתולי רחוב אתם עושים דבר גדול וללא ספק תשאו ברכה על כך. מתוך נקודת הנחה שאחד יותר גדול מאפס, הרי שגם אם תספקו לחתולי הרחוב אוכל הנחשב לפחות איכותי, אך עדיין אוכל עם סוג מסוים של ערכי תזונה וכמובן מותאם לחתולים הרי שזה יותר טוב מאשר לא לתת לחתולים אוכל כלל.

אם כן, גם בתקציב נמוך של 100-150 ש״ח בחודש תוכלו למצוא שקי מזון גדולים, בעיקר כאלה המשלבים הרבה אורז וקטניות בתוך המזון ופחות בשר (או שהבשר מעובד בצורת אבקה המשולבת במזון). זול יותר לייצר אותם ולנפח עמם את כמות המזון והגרגירים ולכן המזון נחשב לפחות איכותי אולם עבור חתולי הרחוב זה בוודאי עדיף מאשר לקפוץ לפחים ולחפש אחר עצמות ושאריות. 

מה לגבי מזון רפואי?

נסיים ונאמר שבדומה לבני האדם, כלבים ויצורים חיים רבים אחרים, במקרה של אלרגיה למרכיב כלשהו במזון או בעיה בריאותית – כדאי להזין את החתולים שלכם במזון רפואי בהתאם להמלצת וטרינר. 

אנו במחמדי נשמח לסייע לכם בבחירת המזון המתאים ביותר לחתולים שלכם, לספק לכם את המזון עם משלוח מהיר עד ביתכם וכמובן לספק לכם עוד מגוון רחב של שירותיה עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה באתר שלנו. 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.