חיסונים לכלבים

חיסוני חיית המחמד נועדו להגן עליה מפני מחלות מדבקות אשר חלקן יכולות להיות מדבקות אף לבני אדם.
החיסונים חשובים במשך כל חייו של בעל החיים, אך במיוחד בשנה הראשונה, שכן אז מערכת החיסון עדיין לא מפותחת דיה על מנת להתמודד עם המחלות הפוטנציאליות.
כאשר מגיע כלב חדש הביתה, יש להמתין כ-10 ימים לפני מתן החיסון הראשון.
כיוון שיכול להיות תהליך דגירתי, ויראלי או חיידקי, וחיסון יכול להכביד על המערכת החיסונית ולהחליש אותה.
עשרת הימים הראשונים, מהווים "תקופת הסתכלות". בימים אלה, הבעלים עוקבים אחר התאקלמותו, צרכיו ומצבו הרפואי של הכלב.


 

חיסונים לגורי כלבים:

גורי כלבים מקבלים בשנה הראשונה לחייהם סדרה של חיסונים שנקראים חיסוני משושה. החיסונים ניתנים החל מגיל 6 שבועות, בהפרש של 3 שבועות זה מזה, סה"כ 3 פעמים.

הגור נולד ללא הגנה מפני גורמי מחלה. בעת יניקת החלב הראשוני מאמו, הוא מקבל ממנה נוגדנים העוברים דרך החלב. נוגדנים אלה יגנו עליו מפני גורמי מחלה שונים.

בגיל 6 שבועות מתחילה ירידה ברמת הנוגדנים האימהיים בדמו של הגור, ירידה שנמשכת על פני מספר שבועות עד להיעלמותם. בתקופה זו הגור עלול להיות רגיש לגורמי מחלה שונים מצד אחד, ומצד שני הנוגדנים האימהיים שעוד נותרו בגופו עלולים להפריע ליעילות החיסון. על מנת להבטיח הגנה אופטימלית ללא פגיעה ביעילות החיסון אנו חוזרים על חיסון המשושה 3 פעמים.

עד תום סדרת החיסונים מומלץ לא להוציא את הגור החוצה, ולהימנע ממפגשים עם כלבים.

 

מועדי חיסונים לגורי כלבים:

 • טיפול מונע נגד תולעי מעיים- פעם ראשונה בגיל 4 שבועות ופעם נוספת בגיל 6 שבועות
 • גיל 6 שבועות – חיסון משושה I
 • גיל 9 שבועות – חיסון משושה II
 • גיל 12 שבועות – חיסון כלבת + שבב (ע"פ חוק הכלבת)
 • גיל 14 שבועות – חיסון משושה III

חיסונים לכלבים בוגרים:

 • חיסון משושה – חיסון הניתן פעם בשנה. חיסון משושה מכיל תרכובת נגד 6 מחלות כלבים (פרוו, כלבלבת, עכברת 1, עכברת 2, פאראינפלואנזה) אחת ממחלות אלה מדבקת לבני אדם. יש צורך בחיסון דחף אחת לשנה, על מנת לשמר את היכולת של הגוף לייצר נוגדנים במהירות וביעילות.
 • חיסון כלבת – חיסון הניתן פעם בשנה, עפ"י חוק במדינת ישראל . הכלבת היא מחלה נגיפית קטלנית, הפוגעת ביונקים בעלי דם חם, בכללותם בני אדם. המחלה פוגעת במערכת העצבים המרכזית וגורמת להפרעות עצביות קשות מאוד. ברוב המקרים המחלה מובילה למוות
 • טיפול מניעתי לתולעת הפארק – טיפול הניתן בזריקה פעם בחודשיים. תולעת הפארק ( ספירוצרקה לופי) הינו טפיל קטלני המועבר לכלבים דרך אכילת צואה נגועה או באכילת חיפושית זבל. החיפושית יכולה להיות בכל מקום, כולל חצרות פרטיות ולכן חשוב לחסן כל חודשיים.
 • טיפול נגד תולעים – טיפול מניעתי נגד תולעי מעיים, הניתן בכדורים כל 6 חודשים.


לפרטים ומידע נוסף , צור עמנו קשר

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.