חיסונים לחתולים

חיסוני חיית המחמד נועדו להגן עליה מפני מחלות מדבקות אשר חלקן יכולות להיות מדבקות אף לבני אדם. החיסונים חשובים במשך כל חייו של בעל החיים, אך במיוחד בשנה הראשונה – שכן אז מערכת החיסון עדיין לא מפותחת דיה על מנת להתמודד עם המחלות הפוטנציאליות.

כאשר מגיע חתול חדש הביתה, יש להמתין כ-10 ימים לפני מתן החיסון הראשון, כיוון שיכול להיות תהליך דגירתי ויראלי או חיידקי וחיסון יכול להכביד ולהחליש את המערכת החיסונית. עשרת הימים הראשונים, מהווים "תקופת הסתכלות" בה הבעלים עוקבים אחר התאקלמותו, צרכיו ומצבו הרפואי של החתול.

חתולים מקבלים באופן קבוע חיסון הנקרא "חיסון מרובע". זהו חיסון כנגד 4 מחלות נפוצות אצל חתולים: חתלתלת, רינוטרכיאיטיס, וירוס הקאליצי וכלמידיה. יש לתת חיסון דחף פעם בשנה על מנת לשמר את רמת הנוגדנים. חשוב לחסן גם חתולים שאינם יוצאים מהבית.מועדי חיסון לגורי חתולים:

 • טיפול מונע נגד תולעים- ניתן בסירופ פעם ראשונה בגיל 4 שבועות ופעם נוספת בגיל 6 שבועות.
 • בגיל 8 שבועות: חיסון מרובע ראשון.
 • בגיל 12 שבועות: חיסון מרובע שני.
 • חיסונים לחתולים בוגרים (מעל גיל שנה):
 • חיסון מרובע – ניתן פעם בשנה.
 • טיפול נגד תולעים – טיפול מניעתי נגד תולעי מעיים, ניתן בכדורים כל 6 חודשים.


לפרטים ומידע נוסף , צור עמנו קשר

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.