וטרינרית במודיעין מחסנת גור האסקי סיבירי

חיסונים לגורי כלבים

בשעה טובה ומוצלחת החלטתם לאמץ גור חדש למשפחה. טיפול בגורים בשלבים הראשונים של חייהם עשוי להיות מאתגר למדי, וזאת בשל מצבם הבריאותי אשר דורש הקפדה יתרה על ביצוע של חיסונים במועדם, מתוך מטרה לשמור על בריאותו של הגור כמו גם לתמוך בתהליך הגדילה. אם בדיוק אימצתם גור, להלן כל מה שאתם צריכים לדעת בנוגע לחיסונים לכלב.

חיסונים לגורי כלבים – דגשים חשובים

כאשר גור כלבים נולד, התזונה שלו מבוססת אך ורק על החלב אותו הוא יונק מאמו. החלב עשיר בנוגדי חמצון ונוגדנים אשר תומכים בתהליך ההתפתחות התקין של הגור, אולם עם הזמן הוא חשוף לדלקות ובעיות רפואיות שעלולות להוביל גם למוות, בעקבות החלשה של מערכת החיסון.

ההמלצה הגורפת היא לאמץ את הגור החל מגיל שמונה שבועות, מאחר ובתקופה הזו הגור כבר יודע להתנהל בצורה עצמאית, ועם תלות מופחתת באם. המטרה של החיסונים בדיוק כמו אצל בני האדם היא לספק הגנה מפני מחלות, כאשר החיסונים עצמם מכילים גורמי מחלה מוחלשים או מומתים שנועדו לאפשר חשיפה של הגור לגורמי המחלה, ובהתאם לכך לפתח נוגדנים.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי גורים נולדים עם מערכת חיסונית מוחלשת ולכן הנושא של מתן החיסונים במועד היא קריטית, מאחר וחוזרים על החיסון הראשון שלוש פעמיים. לאחר סיום סדרת החיסונים ניתן יהיה לצאת עם הגור החוצה. עד לחסיון השלישי לא מומלץ להוציא את הכלב החוצה מאחר והוא לא מחוסן עד לשלב הזה. התייעצות עם הוטרינר היא חיונית לטובת יצירה של תמהיל חיסונים המתבצע בזמן ועם שימת דגש על מעקב אחר ביצוע החיסונים, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הגור יקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. 

מתי מתחילים לחסן כלבים?

את החיסון הראשון מבצעים כאשר הגור מגיע לגיל שמונה שבועות, כאשר חיסון זה נקרא חיסון משושה. מדובר בחיסון המגן מפני שש מחלות נפוצות בקרב כלבים – פרוו, כלבלבת, עכברת (ניתן בשתי מנות) דלקת כבד נגיפית ופארה-אינפלואנזה. חיסון זה ניתן בסדרה של חיסונים המחולקים לשלושה, כאשר החיסון הזה ניתן בין הגילאים שישה ועד שמונה שבועות מאחר ובשלב הזה הגור מאבד את ההגנה הטבעית אותו הוא מקבל מהאם.

בין כל חיסון צריך לחכות שלושה שבועות, כאשר בכל התקופה הזו אין להוציא את הגור החוצה מאחר והוא עלול לפתח מחלות  ודלקות מסכנות חיים. זריקת הדחף השנייה הניתנת לכלב במסגרת חיסון משושה מאפשרת לחדש את מערכת ההגנה על מערכת החיסון ועל כן גם בגילאים בוגרים כלבים מקבלים את החיסון פעם בשנה. עלות החיסון היא כ-190₪, אולם במידה ואתם רוכשים בעבור הכלב ביטוח בריאות המחיר נמוך יותר כחלק ממעטפת מלאה אותה אתם מקבלים לטובת הגור.

חיסוני דחף שנתיים לטובת שמירה על הבריאות וההתפתחות

המעטפת של קבלת חיסונים לכלב היא חיונית מאחר וע”פ חוק כל בעל כלב חייב לחסן את הכלב, בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו ע”י הוטרינר. על כן, הזמנים של קבלת החיסון כוללים מתן חיסון ראשון בין גיל שישה ועד שמונה שבועות, גיל 12 שבועות חיסון כלבת ובגיל 12 וכן את המנה השלישית של חיסון הכלבת.

רבים מבעלי הכלבים חוששים מפני תופעות לוואי, אולם החדשות הטובות הן שרוב הגורים עוברים את תהליך החיסונים בבריאות מלאה, וזאת בתנאי כי אכן מקפידים שלא להוציא את הכלב מחוץ לבית מאחר ועד שהוא איננו מסיים את כל סדרת החיסונים הוא לא נחשב מחוסן ועל כן חשוף לבעיות בריאותיות חמורות, כתוצאה מחשיפה לכלבים אחרים וכן תנאי שטח כמו דשא, חול וכו’ שעלולים לגרום להתפתחות של דלקות ואלרגיות מסכנות חיים.

לאחר סיום החיסונים נדרש לתאם מראש את חיסוני הדחף השנתיים, כחלק משמירה על הבריאות וההתפתחות של הגור גם בשלבים בוגרים ומתקדמים של חייו.

לסיכום, חיסון של גור הוא חלק בלתי נפרד מתהליך האימוץ והטיפול. בנייה של מערכת תומכת עוד מהשלב הראשון של אימוץ הגור מהווה את הדרך הטובה ביותר להבטיח את בריאותו ושלומו, כאשר הצוות המקצועי של המרכז הרפואי מחמדי נמצא כאן בעבורכם לטובת מתן כל שירותי הרפואה כולל חיסונים, תחת קורת גג אחת ובהתאמה אישית.  

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.