חיסון משושה לגור כלבים על ידי וטרינר במודיעין

חיסון משושה לכלב

חיסון משושה נחשב לחיסון החשוב ביותר בעבור כלבים, וזאת בשל היותו חיסון המאפשר לחזק את המערכת החיסונית ובהתאם לכך להפחית את הסיכוי להופעה של בעיות בריאותיות חמורות שעלולות לסכן את בריאותו של הכלב, בייחוד אם מדובר בגורים.

למעשה, מזה שנים רבות שעולם הרפואה המונעת מבוסס על שימוש בחיסונים שרמת היעילות שלהם נמצאה כגבוהה מאוד, בייחוד כאשר נדרש לספק לכלב מערכת תמיכה הגנתית והתקפית שמגיעה לידי ביטוי באמצעות מתן חיסונים כמו חיסון משושה, באופן קבוע. באמצעות מתן של חיסון משושה הכלב מקבל את ההגנה הנחוצה לו כמו גם מאפשר לייצר באופן עצמאי את הנוגדנים, כך שהסיכוי להופעה של מחלות קשות יופחת עד למינימום האפשרי. 

חיסון משושה לכלב – כל מה שצריך לדעת

חיסון משושה הוא חיסון שניתן מזה שנים רבות לכלבים, והוא נחשב לחיסון בטוח ועם מיעוט של תופעות לוואי. החיסון מגן מפני שש מחלות שאותן כל בעל כלב צריך להכיר, ועליהן נרחיב כעת:

  • פרוו:  פרוו היא מחלה שנגרמת בעקבות הפרשות של כלבים חולים, כמו למשל ריר, צואה או שתן. הוירוס שמחולל את הפרוו מתיישב במערכת העיכול, והיא מאופיינת בהקאה, שלשול דמי, חולשה וכן פגיעה משמעותית במערכת החיסון. הפרוו היא מחלה מסכנת חיים בייחוד בעבור גורים שמערכת החיסון שלהם מוחלשת, ועל כן את חיסון המשושה מתחילים החל מגיל שישה עד שמונה שבועות. יחד עם זאת, חשוב לציין כי גם כלבים בוגרים עלולים לחלות בפרוו ועל כן חיסון משושה המתבצע פעם בשנה נותן את המענה מבחינת חיזוק המערכת החיסונית וכן פיתוח של נוגדנים שמפחיתים באופן דרמטי את הסיכוי להתפרצות של המחלה, גם בעת חשיפה לכלבים חולים.
  • דלקת כבד נגיפית: מדובר בדלקת נפוצה הנגרמת בעקבות הפרשות של כלבים. מדובר במחלה שעלולה להיות ממושכת ואף ללוות את הכלב לכל ימי חייו כולל תסמינים קשים ביותר אך היא גם עלולה להיות קטלנית, עד לכדי מוות, וזאת בשל הנזק הישיר שנגרם לכבד ולמערכת החיסונית. 
  • כלבלבת: כלבלבת היא מחלה נפוצה יותר בקרב גורים אך היא גם עלולה להתפרץ אצל כלבים בוגרים יותר. ללא טיפול מונע בדמות חיסון משושה מצבו של הכלב יתדרדר עד כדי מוות, וזאת בשל נזקים בלתי הפיכים.
  • פארא-אינפלואנזה: מחלה דלקתית הפוגעת במערכת הנשימה ומלווה בשיעול, חום ושלשול. המחלה מוכרת גם בתוך “שעלת מכלאות” מאחר והיא נפוצה מאוד בפנסיונים לכלבים כמו גם בסביבה של התקהלות כלבים, כמו למשל בגינה.
  • עכברת: מחלה המועברת ע”י שתן של מכרסמים או כאשר ישנם מים עומדים. חיידק העכברת פוגע בכליות כמו גם בכבד והוא מלווה בתסמינים של חום גבוה, ישנוניות שמקורה בעייפות וכן שלשולים.

הקפדה על מתן של חיסון משושה – חיונית לבריאותו של הכלב

חיסון משושה הוא חיסון המתבצע בשלב הראשון בגיל שישה עד שמונה שבועות, בשלוש מנות. לאחר מכן בכל שנה מקבל הכלב את חיסון הדחף, כאשר חשוב לציין כי חיסון זה הוא בטוח לחלוטין, אולם במידה והכלב מגלה סימני מצוקה נדרש לפנות בהקדם לקבלת טיפול מהווטרינר.

במידה ואתם רוכשים ביטוח לכלב במרפאת כלבים, תוכלו להוזיל באופן משמעותי את עלותו של החיסון. העלות הבסיסית היא כ-190₪, אולם במסגרת של רפואה מונעת הכוללת שגרת חיסונים קבועה ניתן ליצור מענה אפקטיבי ויעיל בעבור החבר הכי טוב שלכם, בדיוק כמו שאתם מקפידים להתחסן נגד שפעת ולאחרונה גם מגפת הקורונה.

אימצתם גור או כלב ואתם רוצים להתחיל בשגרת החיסונים? באמצעות המעטפת המקצועית של המרכזי הרפואי מחמדי אשר ממוקם בעיר מודיעין תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את המענה המקצועי ביותר, וזאת בשל צוות מיומן ומקצועי שחרט על דגלו לספק לכל בעלי הכלבים מעטפת מלאה ומקצועית המבוססת על ניסיון של שנים רבות המתבצע במסגרת של מודל הכולל את כל הטיפולים הנלווים כמו למשל חיסונים, תחת קורת גג אחת.

בכך, גם אתם תוכלו לספק לכלבים שלכם את המענה הרפואי הטוב ביותר, כחלק מהבנה כי רפואה מונעת הכוללת מתן של חיסון משושה היא חיונית לטובת בריאותו והתפתחותו של הכלב, בייחוד כאשר מדובר בגורים. לפרטים נוספים וקבלת מידע נוסף אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, כבר עכשיו דרך עמודת יצירת קשר. 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.