אוכל רטוב ואוכל רגיל לכלבים

כל מה שרציתם לדעת על אוכל רטוב לכלבים

גידול כלב מצריך מאיתנו לא מעט תשומת לב ופעולות כאילו היינו מגדל ילד לכל דבר ועניין. גם כאשר אנו בוחרים על תזונה מסוימת לילדים שלנו אנו רוצים לוודא שהם אוכלים מזון מזין, עשיר בויטמינים ומינרלים, כזה שטוב לבריאות שלהם ומתאים להתפתחות ולחיזוק המערכת החיסונית שלהם. עם כלבים נושא המזון הוא נושא שמדובר בו רבות ואין ספק כי המגוון הרחב של סוגי המאכלים שיש בשוק זה עשוי לבלבל לעתים. גם לאחר התייעצות עם הוטרינר ייתכן ויהיו לכם מספר שאלות בנוגע לסוג האוכל לכלב שלכם, כמויות, מחירים ועוד. במדריך זה ננסה לענות לכם על כמה שיותר שאלות תוך התייחסות ותשומת לב מרבית יותר לכל מה שקשור באוכל רטוב לכלבים.

מה זה אוכל רטוב לכלבים?

אוכל רטוב לכלבים הוא אוכל שברובו מבוסס על מים ונמצא בקופסאות שימורים. אוכל זה ניתן למצוא את הוטרינר, בחנויות חיות שונות בכל רחבי הארץ וכמובן ניתן גם להזמנה אונליין. אוכל זה נחשב לרוב לטעים יותר לכלבים, הוא רך יותר ולכן מתאים בעיקר לכלבים מבוגרים אולם כלבים בכל הגילאים יכולים לאכול ממנו. הוא נחשב לפחות מזין מאוכל איכותי יבש ובדרך כלל גם יקר יותר. מסיבות כאלה ואחרות הוא בדרך כלל אינו מומלץ על ידי וטרינרים כמזון מלא עבור הכלבים (כלומר שהתזונה שלהם תורכב רק ממזון רטוב) וחשוב שהכלבים לכל הפחות ישלבו גם מזון יבש ומזין יותר לצורך שמירה על הבריאות, המערכת החיסונית וחיזוק הגוף והשרירים. 

מהם היתרונות של אוכל רטוב לכלבים?

 • פופולריות – אוכל רטוב בדרך כלל הרבה יותר אהוב על ידי הכלבים. ניתן לתת להם כדורים ביחד עם אוכל כזה ובדרך כלל הם אוכלים אותו בהתלהבות רבה.
 • מתאים לגורים – גורים שעדיין לא הצמיחו שיניים מספיק חזקות יכולים להיעזר באוכל רך כדי להתחיל להתרגל לאכילת מזון שהוא אינו החלב של האם.
 • מתאים למבוגרים – כלבים מבוגרים שהשיניים שלהם כבר לא מה שהיו פעם ומתקשים לאכול גרגירים יבשים יכולים לאכול אוכל זה שהוא רך יותר.
 • מתאים כחטיף – רבים מהבעלים נותנים לכלבים שלהם אוכל שכזה כמעין חטיף על התנהגות טובה או אפילו במהלך אילוף או פעילות משותפת או סתם כצ’ופר.
 • ניתן לשאת ממקום למקום בקלות – קופסאות קטנות לעומת שקיות מזון גדולות כך שניתן לשאת עמנו ממקום למקום. למשל אם לקחנו את הכלב אתנו ליום פיקניק בשטח ניתן לפתוח לו קופסת שימורים ולשפוך בקלות לקופסת פלסטיק או צלחת חד פעמית לאפשר לו לאכול.
 • ניתן להקל על הסתגלות לאוכל חדש או לעודד כלב לאכול – הכלב מתקשה להתרגל לאוכל חדש או סובל מדיכאון ולא אוכל? ערבבו לו מזון רטוב ותראו איך הוא קופץ על המציאה.
 • ניתן לאחסן יותר בקלות במזווה ואינו תופס הרבה מקום – ניתן לקנות 20-30 קופסאות ולאחסן בקלות במזווה, בדרך כלל יותר נוח ותופס פחות מקום משק מזון גדול.
 • יש גם קופסאות עם מזון מאוד איכותי – חלק מקופסאות המזון כן מיוצרות ברמת איכות גבוהה יותר ומכירות כ-60% בשר ופחות מים מהמזון הלא איכותי. לא תמיד זה מספיק מבחינת השמירה על הויטמינים והמינרלים אבל בוודאי שהמינון הוא גבוה יותר מאשר המזון הפחות איכותי.
 • מגוון סוגים – יש סוגים רבים של טעמים, סוגי בשר וסוגי שימורים כך שניתן כמעט תמיד למצוא התאמה לכלב שלנו ולטעם שלו.

מה החסרונות?

 • בדרך כלל קופסאות שימורים ייחשבו למזון יקר יותר מאשר מזון יבש.
 • מכיל לרוב הרבה נוזלים ופחות בשר – לעתים קופסאות מזון מכילות עד 70% נוזלים.
 • מכיל לרוב פחות ויטמינים ומינרלים – החיוניים לשמירה על הבריאות והמערכת החיסונית של הכלב וכן על חיזוק העצמות שלו.
 • כמויות קטנות – מצריך רכישה לעתים קרובות יותר.
 • מעייף יותר למזוג אוכל – הרבה יותר קל להוציא כוס אוכל משק מזון או דלי המיועד לאחסון המזון היבש מאשר לפתוח קופסת שימורים.
 • לרוב לא מתאים לכלבים עם קיבה רגישה. 
 • לא מספיק כתזונה מלאה לכלב.
 • הוא עשוי להתרגל לאוכל הרטוב ולא לאכול אחר כך אוכל יבש – תופעה נפוצה. 

למי זה עשוי להתאים ולמי לא?

ובכן לאחר שקראתם את כל היתרונות והחסרונות למעלה אתם כבר בוודאי יכולים להחליט אם אוכל רטוב לכלבים עשוי להתאים לכלב שלכם או לא. בכל מקרה לכל כלב יש קיבה משלו, אלרגיות משלו, מצב בריאותי, גזע שונה יכול להגיב שונה למזונות מסוימים ועוד. כדאי להיוועץ עם הוטרינר שלכם בנושא ובכל מקרה להשתדל לכלול מזון יבש בנוסף למזון הרטוב.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.