אוכל יבש לכלבים

אוכל מומלץ לכלבים – איך לבחור נכון?

כל יצור חי צריך לאכול כדי להתקיים, גם אנו כבני אדם דואגים לאכול כדי להתקיים וגם הכלבים שלנו שאנו מאמצים, מגדלים ואוהבים כל כך – זקוקים לאוכל כדי להתקיים. הכלבים לא יכולים ללכת לסופר ולקנות לעצמם את האוכל או למזוג לעצמם ולכן הטיפול בכלב מקבילה בדרך כלל לטיפול בתינוק קטן שצריך שיאכילו אותו, יתנו לו לשתות, יתנו לו תשומת לב, חום ואהבה וכמובן ישמרו עליו. הכלב שלנו הוא נשמה טובה שחיה בקרבנו ממש כחלק מהמשפחה וכדי שהוא יחיה בצורה בריאה ולאורך שנים רבות יותר חשוב להתאים לו את האוכל המומלץ והנכון ביותר עבורו.

כיצד האוכל משפיע על אורח חייו של הכלב שלכם?

בדיוק כמו בני אדם גם הכלבים זקוקים לויטמינים ומינרלים כדי להתקיים. הם גם זקוקים למים, לשומן, לחלבון, לפחמימות, ויטמינים ומינרלים שונים אותם יוכלו לצרוך במזונות אותם הם אוכלים. מחסור באחד מאלה עשוי לפגוע בצורה משמעותית בבריאותו של הכלב, במראה שלו ואפילו באורך חייו. כלבים שהתזונה שלהם לקויה, הן מבחינת עודף משקל והן מבחינת מחסור בויטמינים ומינרלים, עשויים לפתח מחלות שונות, נשירה, חולשה, דיכאונות ועוד. כמו כן מחקרית נמצא שכלבים כאלה חיים בין חצי שנה לשנתיים וחצי פחות מכלבים הנמצאים במשקל תקין ואוכלים בצורה סדירה.

ההבדל בין אוכל רטוב לאוכל יבש

אחת ההתלבטויות תהיה בין אוכל רטוב לאוכל יבש. אוכל יבש הוא אותו מזון הנמכר בשקיות בגדלים שונים ומגיע בצורה של גרגירים בגדלים שונים. אוכל רטוב יהיה אוכל רך הנמכר בקופסאות שימורים. הכלבים מן הסתם יאהבו אותו יותר בשל הטעם והרטיבות שלו אולם לא מומלץ להאכיל את הכלבים שלכם רק באוכל רטוב. אוכל זה בדרך כלל יהיה בתרכובת נמוכה יותר של ויטמינים ומינרלים ויכלול יותר נוזלים וממתיקים שונים. בדרך כלל ניתן לתת אותם כתוספת למזון היבש או כאשר רוצים לצ’פר את הכלב בחטיף או משהו טעים. 

הפרמטרים המשפיעים על בחירת אוכל לכלב שלנו

  • גיל הכלב – יש 3 סוגי מזונות: לגורים, כלבים בוגרים וסניורים (מזון למבוגרים). לכלב שלב בחיי הכלב יש סוג מזון המתאים לו, הן מבחינת השיניים והיכולת שלו לאכול והן מבחינת התרכובת של המזון. גורים זקוקים ליותר פחמימות וחלבונים למשל כדי לחזק את העצמות, המערכת החיסונית ולשמר את האנרגיה הרבה שהם מוציאים. כלבים מבוגרים לעומת זאת יאכלו גרגירים רכים יותר עם יותר חלבונים אך פחות פחמימות למניעת השמנת יתר. וכך הלאה.
  • מצב בריאותי – למצב הבריאותי יש חשיבות מכרעת לגבי סוג המזון של הכלב. ישנם כלבים האלרגיים לסוג מסוים של מזונות ואלרגיה שכזו יכולה לגרום לנשירה מוגברת של פרוות הכלב, לבעיות עור שונות, למצבי רוח שונים ובמקרים מסוימים חס וחלילה למוות. לכן חשוב מאוד לבדוק את תגובות הכלב וההתנהלות השוטפת שלו לסוג המזון שאתם מעניקים לו ולוודא שהכל בסדר.
  • טעם – כל כלב הוא עולם ומלואו ואין טעם אחד המועדף על כלבים. כלב אחד יכול לאהוב יותר עוף, בזמן שאחר יאהב סלמון או טונה וכלב אחר עשוי לאהוב יותר בשר ארנבת למשל. אם הכלב שלכם לא רוצה לאכול מזון מסוים ייתכן וזה הטעם של המזון שלא טעים לו.
  • יצרן – לימוד על היצרן יכול לתת לנו מושג לגבי טיב המזון ואיכותו, לגבי ההמלצות עליו והמוניטין שלו. תמיד יש ביקורות וקריאה קצרה באינטרנט תספק לנו מספיק מידע רקע על היצרן.
  • תקציב – כמובן שיש כאלה שרוצים להעניק לכלב שלהם את המזון הכי טוב והכי איכותי אך לא יכולים להוציא 350 שח בחודש על אוכל. דעו כי יש מזונות מספיק איכותיים גם בשקים של 200-250 שח ל-12 ק”ג.
  • זמינות המוצר בחנויות – בחירת סוג מזון שנחשב איכותי אך קשה מאוד להשיג אותו גם לא תהיה בחירה חכמה כיוון שאם החנות שאתם מזמינים ממנה לפתע תפסיק להזמין את המוצר או שהוא לא יהיה קיים במלאי תצטרכו להרגיל את הכלב לאוכל חדש במכה אחת. 
  • המלצת הוטרינר – כדאי ואף מומלץ להתייעץ עם הוטרינר שלכם בנוגע לסוג המזון שאתם נותנים לכלב שלכם.

לסיכום, אוכל מומלץ לכלבים עשוי להשתנות בין כלב אחד לאחר בהתאם למשתנים רבים ושונים, בהתאם לגזע הכלב, לגיל שלו ועוד. התייעצו עם וטרינר לפני רכישת המזון, עשו מעט מחקר רקע בנושא ואז תוכלו להיות בראש שקט כאשר תרכשו מזון לכלב שלכם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.