גור כלבים ליד קערת אוכל

אוכל לגורי כלבים – איך לבחור אוכל המתאים לגורים החדשים שלנו

אימצתם גור כלבים או שנולדו לכלבתכם גורים בשעה טובה? שיהיה במזל! כעת מתחילה אחריות גדולה יותר שכן צריך לדאוג לגורי כלבים כאילו היו תינוקות קטנים. לאורך כל חייו של הכלב אנו דואגים לו כאילו היה הילד שלנו וכן שהוא אינו יכול להוציא את עצמו לצרכים, למזוג או לקנות לעצמו אוכל וכו’. על כן חשובה מאוד האחריות והתפקוד שלנו כבעלי הכלבים לדאוג להם.

גורי כלבים שונים מכלבים בוגרים בתזונה שלהם ובאופן שבו צריך לטפל ולגדל אותם. חשוב מאוד להתייעץ עם הווטרינר שלכם בכל הנוגע לסביבת הגידול וההימצאות שלהם, בכל הנוגע לגיל המומלץ לחיסונים ועוד. כדי לסייע לכם מעט בתהליך הכנו עבורכם מדריך זה לבחירת אוכל לגורי כלבים בצורה נכונה. אין זה תחליף לייעוץ עם הווטרינר שלכם אך זה בהחלט יכול לתת לכם מספיק מידע רקע בנושא.

מה מיוחד באוכל של גורים לעומת אוכל של כלבים בוגרים יותר?

ישנם שלושה סוגי מזונות לכלבים: מזון לגורים, מזון לכלבים בוגרים ומזון לכלבים מבוגרים (סניור). בכל שלבי החיים של הכלב חשוב להתאים את האוכל לגיל הכלב, למצב הבריאותי שלו וכן לפרמטרים רבים אחרים. לפני שנגע בכמה מן הפרמטרים הללו חשוב להבין שבין אוכל לגורים לאוכל של מבוגרים יש כמה הבדלים.

לכן כאשר אתם קונים אוכלים לגורים שלכם חשוב לראות שעל האריזה מוטמע שהאוכל מיועד לגורים. אוכל לגורים יכלול לרוב יותר פחמימות וחלבונית. הפחמימות והקלוריות חשובות לאנרגיה של הגורים שכן הם מוציאים בדרך כלל יותר אנרגיה מכלבים מבוגרים וחשוב להחזיר ולשמר את האנרגיה הזו. החלבונים חשובים לחיזוק העצמות והמפרקים וכמובן לחיזוק המערכת החיסונית.

כלבים בוגרים למשל יצרכו אוכל עם פחות קלוריות ופחמימות ויותר ויטמינים ומינרלים, גם כמות מעטה יותר של חלבון מאשר גורים. כאשר יתבגרו הכלבים שוב יזדקקו ליותר חלבון ובעיקר ויטמינים ופחות פחמימות העשויות לגרום להשמנה ולמחלות נלוות.

השפעת הגזע על סוג האוכל

לגזע הכלב יש השפעה גם כן על סוג המזון שבו תרצו להאכיל את הכלבים שלכם. ישנם גזעים מסוימים שידועים כרגישים יותר למזונות מסוימים או חומרי גלם מסוימים. לא ניתן להסביר למה מלבד השארות על אורח חייהם לאורך ההיסטוריה של זנים אלו. מבחינתכם כדאי ללמוד מעט על סוג הכלב שאתם מגדלים ועל רגישויות שעשויות להיות לו בסבירות גבוהה למזונות מסוימים ופשוט להימנע מלתת לו אותם.

גזע הכלב ישפיע גם על גודל הכלב: כלב קטן, בינוני או גדול. כלבים גדולים יותר יכולים להיחשב עדיין גורים בני כמה חודשים למרות שגופנית הם נראים כמו כלבים גדולים ובוגרים. כלבים גדולים הגדלים במהירות זקוקים ליותר ויטמינים וחלבון לחיזוק העצמות והמפרקים שיוכלו להחזיק את הגוף הגדל במהירות.

מתי הגורים מתחילים לאכול אוכל מוצק?

עד גיל 3-4 שבועות הגורים ינקו מחלב האם וזה יהיה המזון שהם יצרכו בשבועות הראשונים לחייהם. מגיל 3-4 שבועות ועד גיל 7-8 שבועות ניתן יהיה להתחיל להרגיל אותם למזון יבש בנוסף לחלב האם. כמובן כדאי להרטיב מעט את הגרגירים בהתחלה כדי לאפשר להם קודם להתרגל לטעם שונה ולאט לאט לתת להם גם גרגירים יבשים בכמויות קטנות מבלי הסכנה שזה יחנוק אותם.

לאחר כ8 שבועות כבר ניתן לגמול אותם לגמרי מחלב האם ולהעניק להם מזון גורים איכותי בצורה של גרגירים קטנים ורכים. אוכל לגורי כלבים שיהיה איכותי וטעים וכמובן יכלול את המרכיבים והוויטמינים הנדרשים להם במידה רבה בגיל קטן.

דברים שאסור לכלב לאכול

בדיוק כפי שאתם בודקים מה מותר לכלב שלכם לאכול, במיוחד לגורים, בדקו היטב מה אסור להם לאכול. כמובן שבגיל קטן אתם רוצים להרחיק מגורים גם גרגירים גדולים או אפילו חטיפי כלבים קשיחים וכו’. גורים גם סקרנים יותר מטבעם וגילם ולכן לא יהססו לאכול חטיפים ושאריות אוכל של בני אדם מה שעשוי להיות מסוכן מאוד עבורם.

חשוב מאוד לבדוק שאתם לא נותנים לכלבים שום דבר שקשור לשוקולד. לבדוק אילו ירקות אסור להם לאכול בתכלית האיסור ואם אתם לא בטוחים פשוט אל תתנו להם ירקות כלל. כמובן לא לתת עצמות של דגים ועופות לכלבים זה מסוכן מאוד. בשר, דגים, ביצים שלא עברו בישול יסודי בצורה נכונה ומלאה עשויות להזיק לבריאות הכלבים ועוד.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.