כלב מסוג בולדוג צרפתי עם תגובה אלרגית סביב העיניים

אוכל היפואלרגני לכלבים

אחד הדברים הכי חשובים בגידול כלבים הוא התאמת האוכל לטעם ולצרכים הבריאותיים שלהם. כאשר אנו באים להתאים את האוכל לכלב שלנו צריך לזכור שיש גזעים שונים וסוגים שונים של כלבים, שממש כמו בני אדם, כל אחד מהם יכול להגיב בצורה שונה למאכלים שונים וחומרי גלם שונים.

כמו כן יש יצרני מזון שונים המשתמשים בפורמולות שונות להכנת המזון, יש מזונות באיכות שונה וכד’. בדרך כלל נהוג להתייעץ עם הוטרינר שלכם אולם תמיד כדאי לקרוא מעט יותר בנושא, להחכים ולדעת לבחור את המזון הנכון לכלב שלכם בצורה מושכלת יותר. 

אילו כלבים זקוקים לאוכל היפואלרגני?

כלבים שונים בעלי קיבה שונה ורגישויות שונות למזון או לחומר גלם מסוים המצוי במזון. ישנן כמה רמות של רגישות למזון, כאשר אם הכלב סובל מרגישות ברמה גבוהה יותר, יש צורך להחליף את המזון שהוא אוכל למזון בריא יותר בשבילו. אלרגיות ובעיות שונות בעיכול כתוצאה מחומרי גלם או מזונות מסוימים שאינם מתאימים לכלב עשויים להוביל לתגובות בריאותיות שונות כמו בעיות עור, נשירת פרווה/התקרחות, הקאות, דיכאון ועייפות יתר ועוד תגובות אלרגיות שונות ומגוונות.

הכלבים אינם יכולים להגיד לכם שהאוכל הזה לא טוב עבורם ולכן אתם צריכים לעקוב אחר מצבם הבריאות וההתנהגות שלהם ולהיות ערים לנושא. גם גירוד מסיבי לדוגמה יכול להיגרם כתוצאה מאלרגיה למזון מסוים. במקרים כאלה ואחרים הכלבים כדאי מאוד לשקול אוכל היפואלרגני רפואי.

איך נדע אם לכלב שלי יש רגישות למזון?

יש כמה וכמה דרכים לגלולת אם לכלב יש רגישות למזון מסוים או אפילו אלרגיה. כפי שאמרנו משהו בהתנהגות של הכלב עשוי להיות שונה:

  • גירודים בלתי פוסקים
  • שינויי מצב רוח
  • הכלב לא רוצה לאכול
  • ועוד

כמו כן יכולים להיות גם עניינים של מראה ועשיית צרכים לא תקינה:

  • התקרחות
  • בעיות עור
  • שלשולים והקאות
  • ועוד

מה נעשה כשנגלה שלכלב יש רגישות למזון מסוים או חומרי גלם מסוימים?

יש כמה סוגים של רגישויות למזון. אם התגובה האלרגית איננה חריפה במיוחד, כנראה שמדובר ברגישות קטנה לאחד מחומרי הגלם המצוי במזון שאתם נותנים לכלב שלכם. לעתים הכלב ירגיש אי נוחות כמו גירוד או הקאות או שלשולים. פותרים את הבעיה על ידי בחירת סוג אוכל אחר עם מרכיבים שונים אליהם הכלב יגיב טוב יותר. כאשר הרגישות הינה חריפה יותר צריך לבדוק יותר לעומק את סוגי המזון שהכלב עשוי להיות אלרגי אליהם ולשקול להחליף את האוכל לאוכל היפואלרגני.

שימו לב שבדרך כלל מרבית הרגישויות אצל כלבים נובלת מהחלבון שמגיע לרוב מדגנים או מעוף ולכן בדרך כלל עדיף לבחור לכלב מזונות המבוססים על כבש, דגים ואפילו אורז. באורז יש פחות חלבון וגם הרגישות לכבש הינה נדירה יותר מאשר לעוף. במקרים קיצוניים יותר ניתן להשתמש בפורמולות המכילות חלבון מסוג אחד ולהפחית את הסיכון להתפתחות אלרגיות ורגישויות.

מתי נרצה לתת אוכל היפואלרגני לכלבים שלנו?

כאשר אנו רואים שהרגישות למזון שאנו נותנים לכלב שלנו הינה גבוהה נצטרך אוכל שאוכל תהליכי הכנה ובקרה מיוחדים ולכן נרצה להשתמש באוכל היפואלרגני לכלבים. שימו לב כי במקרים מסוימים כדאי לתת אוכל היפואלרגני רפואי שבהכנה שלו עובר הידרוליזה אשר מפרק את החלבון. בכך הוא הופך את החלבון ללא אורגני ומפחית את הסיכון לאלרגיות של הכלב.

אין תחליף להתייעצות עם הוטרינר שלכם

כאשר אתם באים לבחור אוכל לכלב שלכם קחו בחשבון תמיד שכדאי להיוועץ עם וטרינר מקצועי שיעזור לכם לבחור את המזון הנכון ביותר לכלב שלכם. הווטרינר שלכם אשר מכיר את הכלב שלכם ומטפל בו באופן שוטף, ער גם לנושאים הבריאותיים ולרקע הרפואי של הכלב, לגזע, לגיל שלו ולפרמטרים נוספים שאולי הבעלים עשויים פחות להבין בהם.

לכן מוטב להיוועץ עם איש מקצוע בנושא לפני שבוחרים את המזון לכלב שלכם. אם אתם רואים שישנם תגובות אלרגיות שונות, ולו הקלות ביותר, אל תמשיכו לתת לכלב שלכם את אותו המזון אלא בדקו אפשרויות שונות בנושא.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.